0

Sprzątanie po remoncie? Sprawdź, czy robisz to dobrze!

Sprzątanie po remoncie

Zakończenie remontu całego mieszkania to z pewnością powód, by sobie pogratulować i odpocząć. W końcu nikt nie lubi prowadzić życia w oparach farby czy tynku, każdego potrzebnego przedmiotu szukając pod zwałami folii. Ale trzeba pamiętać też, że zanim usuniemy sprzed oczu ostatnie pozostałości remontu, powinniśmy upewnić się, że robimy to prawidłowo. Sprzątanie po remoncie musi być prowadzone bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Spacer przez dowolne osiedle może uzmysłowić nam dobitnie, jak powszechnym zwyczajem jest wyrzucanie gruzu i płytek do śmietników komunalnych. Nie warto iść w tę stronę! To nie tylko nielegalne, ale też niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Utylizując nasze odpady po remoncie w niewłaściwy sposób, narażamy siebie, naszych sąsiadów, a nawet zwierzęta domowe.

Ale jaka jest alternatywa? To proste – wystarczy zamówić kontener, po który w umówionym terminie przyjedzie firma, której specjalnością jest wywóz gruzu i innych odpadów poremontowych.

Powinniśmy także zaopatrzyć się w odpowiednie worki na odpady, dzięki którym łatwo posegregujemy je na osobne kategorie. Pamiętajmy, że niektóre typy odpadów mogą wymagać specjalistycznych worków, szczelnie izolujących je od otoczenia. Dotyczy to między innymi azbestu oraz wełny mineralnej. Tych odpadów w żadnym wypadku nie możemy wyrzucać na własną rękę! Gdy w grę wchodzi zdrowie i życie, sprawą powinni zająć się fachowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *