0

O czym należy pamiętać planując remont?

remont nieruchomosci

Niezależnie od tego czy planujemy remont własnego mieszkania, z którego użytkujemy na co dzień czy też przeprowadzamy remont dla celów inwestycyjnych, odświeżanie nieruchomości może przyprawić o ból głowy i zrujnowanie budżetu. Zatem o czym należy pamiętać i czego unikać podczas remontu?

Wszystko należy zaplanować

Choć w zależności od tego do jakiego typu remontu podchodzimy, to podstawą sukcesu jest dobrze ułożony plan. Wizja tego jak mieszkanie czy pokój, mają wyglądać jest istotna, bowiem od początku do końca pozwala na dążenie do jednolitej wizji.Pozwala nam to również na wprowadzenie harmonogramu. Ten z kolei może pomóc nam odpowiednio zarządzać epiką remontową i mieć kontrole nad tym, ile czasu remont będzie trwać.

Odpowiednie zaplanowanie ułożenia pomieszczeń oraz urządzeń gospodarstwa domowego jest przydatne do tego, by zredukować czas i koszty, na niepotrzebne zmiany w późniejszych etapach.

Rzeczą, która często umyka podczas planowania jest zarządzanie odpadami. Niezależnie od tego czy przeprowadzamy remont na dużą czy małą skalę, odpady się pojawią. To natomiast przy braku planu jak się z nimi uporać może wprowadzić bałagan w mieszkaniu i naraża na dodatkowe opóźnienia i koszty. Przy czym warto tutaj wspomnieć, by odpowiednio dobrać terminy na odbiór zamówionych materiałów, by nie powodować niepotrzebnego chaosu w trakcie remontu.

W przypadku remontu ukierunkowanego na późniejszą sprzedaż wyremontowanego mieszkania warto również ustalić jeden wzorzec, do którego będziemy dążyć podczas kolejnych remontów.

Ekipa remontowa

Jednym z najbardziej problematycznych trybików podczas remontów jest dobranie odpowiedniej ekipy remontowej. Należy bowiem pilnować by zespół odpowiednio się zgrała i pracowała zgodnie z harmonogramem. Znalezienie kompetentnej ekipy nie jest proste, ale są sposoby by ułatwić wybór kompetentnego zespołu.

Warto znaleźć byłego szefa ekipy budowlanej czy remontowej, któremu można zaufać i wraz z nim nadzorować pracę ekipy remontowej. Taka osoba swoim doświadczenie i wiedzą wesprze nas i pozwoli pokazać czy wybrana przez nas ekipa jest kompetentna czy też nie. Co prawda jest to dodatkowy koszt, jednak może nam to pozwolić zaoszczędzić masę czasu i zdecydowanie większe pieniądze w przyszłości.

Tutaj warto zwrócić jeszcze uwagę na to by zawrzeć z ekipą remontową odpowiednią umowę, która zabezpieczy nas przed ich ewentualną niekompetencją.

Co prawda uwagi dotyczące ekip remontowych są bardziej przydatne przy przeprowadzaniu dużych remontów czy też remontów inwestycyjnych. Jednak wtedy, gdy jest to możliwe, warto remont przeprowadzić samemu by zredukować koszty.

Podsumowanie

Niezależnie od skali przedsięwzięcia, fundamentem udanego remontu jest dobrze zorganizowany plan oraz odpowiednio dobrana ekipa. Takie podstawy pozwolą nam zabezpieczyć się przed poniesieniem dodatkowych kosztów i zredukować ilość opóźnień do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *